Prezutie zimných a letných pneumatík

Vymeňte si u nás zimné a letné pneumatiky v rekordnom čase. Expresné prezutie pneumatík s pneuhotelom, aby ste vymenené pneumatiky nemuseli prenášať a skladovať doma.

Prečo je potrebné prezúvať pneumatiky?

Prezutie pneumatík nepotrebujeme len tak náhodou. V zime a v lete sa ako vodiči stretávame s úplne odlišnými poveternostnými podmienkami a stavom vozoviek. V lete je povrch vozoviek mokrejší, suchší a horúcejší, pričom v zime sú každodennou výzvou kašovité a zľadovatené cesty. Preto sú letné a zimné pneumatiky vyvinuté tak, aby fungovali čo najlepšie v podmienkach aktuálneho ročného obdobia.


Bezpečnosť

Nehodám sa dá predísť správnou súpravou pre dané ročné obdobie. Pneumatiky zabezpečujú lepšiu priľnavosť, stabilnejšiu jazdu a kratšiu brzdnú dráhu.

Minimalizácia opotrebovania

So zimnými pneumatikami v lete a letnými v zime riskujeme, že sa nám pneumatiky opotrebujú oveľa rýchlejšie, keďže v nepriaznivých podmienkach musia podávať nadpriemerné výkony.

Výkon

Správna priľnavosť a odolnosť voči opotrebovaniu znamená menší odpor a pneumatiky určené pre dané ročné obdobie vám znížia spotrebu vozidla.

Povinné predpisy

Predpisy týkajúce sa pneumatík sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť. Preto je dobré sa pripraviť na to, že v niektorých krajinách sa berie tento typ zanedbania prísne.


Často kladené otázky

Kedy je správny čas na prezutie pneumatík?

Magické číslo je 7 °C. Ak priemerná denná teplota klesne pod túto hodnotu, mali by ste vozidlo prezuť z letných na zimné pneumatiky. Nad touto hodnotou by ste sa mali vrátiť zo zimných na letné. Ak pribúdajú prízemné mrazy, ranné mínusy a veľa hmiel a oparov, potom je čas na zimné pneumatiky. A teplé jarné slniečko zas prináša čas na letné pneumatiky.

Môžu byť nasadené zimné pneumatiky v lete?

Nie. Zimné pneumatiky majú hrubšiu stenu a poskytujú aj väčšiu priľnavosť. To má za následok vyššiu spotrebu v teplom počasí, vyššiu hlučnosť a rýchlejšie opotrebovanie. Výrazne sa zhorší aj brzdná dráha: na zastavenie potrebujete v porovnaní s letnými pneumatikami dlhšiu vzdialenosť – až dvoch-troch áut.

Môžu byť nasadené letné pneumatiky v zime?

Tiež nie. Letné pneumatiky majú v zime dlhšiu brzdnú dráhu, spôsobujú vyššiu spotrebu paliva a väčšie opotrebovanie a prekĺzavanie. Navyše, v niektorých krajinách môžu mať chýbajúce zimné pneumatiky v zime za následok vysoké pokut.

Cenník prezutia pneumatík

Pozrite si našu ponuku na prezutie pneumatík.

Naše práce